Yabancı Yatırımcılar Neden Türk Gayrimenkulünü Tercih ediyor?

Türk gayrimenkul sektörü 2002’den bu yana büyümeye başladı ve farklı bir ülkede yeni bir yaşam arayan ya da yatırımlarını arttırmaya çalışan yabancılar arasında büyük bir popülerlik kazandı. 2013 yılında yabancılar, Türkiye’de 12.181 mülk satın aldı. 2018 yılında satış sayısı beklentisi 25.000 gayrimenkul olarak beklenirken, yıl içindeki satışlar beklentileri aştı ve 40.000’e ulaştı.

O zaman neden Yabancı yatırımcılar Türk gayrimenkulünü tercih ediyor?

1. Uygun Fiyatlar

Fiyatlar hala diğer ülkelerin fiyat endekslerinden düşük ve yıllar içinde yatırımını büyütmek isteyen yatırımcılar için iyi bir potansiyel sunuyor

2. Altyapının sürekli iyileştirilmesi

Türkiye, binaların modernizasyonu ile birlikte altyapıya yatırım yaptı ve şimdi aynı batı ülkelerinin standartlarını beklentileri olan yeni ev alıcılarının beklentilerini karşılayabilir.

3. Karşılıklı anlaşması yok

4. Hızlı ve kolay Satın Alma işlemleri

5. Vergi teşvikleri ve Vatandaşlık

Hükümet, yabancı alıcılara mükemmel vergi oranları sunuyor. Ayrıca, vatandaşlığı alabilmek için gerekli yatırım miktarını 250 bin dolara düşürdü.

6. Türk Lirası Döviz Kuru

Yabancı para birimleri olan pek çok kişi bu sebepten satın almayı tercih ediyor, uzmanlar TL’nin uzun vadede toparlanacağını ve yatırımcılara sermaye kârında bir artış sağlayacağını söylüyor

7. Yaşam maliyeti

Yaşamak için bir ev arayan yabancı alıcılar Türkiye’yi tercih ediyor, çünkü Türkiye’de yaşama maliyeti çoğu zaman kendi ülkelerinden daha düşük.

 WhatsApp chat